Strona główna
26 lipca 2015

Artykuły sorbentowe dla służb ratunkowych w ofercie TwinPower

Do naszej oferty wprowadziliśmy nowy asortyment przeznaczony dla Straży Pożarnej i innych służb ratunkowych:

 

Rękawy sorbentowe

Są to odpowiednio ukształtowane, długie worki wykonane z mocnej włókniny, wypełnione sorbentem olejowym polipropylenowym. Sorbent wchłania wszystkie oleje pochodzenia mineralnego i naturalnego w szerokim zakresie gęstości. Na zewnątrz rękawów znajdują się taśmy nośne. Zapory sorbcyjne mają zastosowanie pomocnicze a ich główne przeznaczenie to:

  • doczyszczani e powierzchni wody ze śladowych ilości oleju, które przedostały się przez linię zapór parkanowych;
  • wyłapywanie cienkich filmów olejowych pozostających w wodzie po zakończeniu akcji oczyszczającej i stanowiących długotrwałe skażenie;
  • ochrona powierzchniowych ujęć wody, linii brzegowej z chronioną roślinnością, itp.

Rękawy dostępne są w różnych długościach, od 1m do 3m a połączone ze sobą za pomocą specjalnych linek umieszczonych na końcach rękawów, pełnią funkcję zapory sorbentowej.

Zobacz rękawy sorbentowe

 

Zapory pochłaniające

Uniwersalne zapory parkanowe – pochłaniające stosowane są w działaniach profilaktycznych oraz w akcjach mających na celu ograniczenie i usunięcie rozlewu olejowego. Wykorzystywane są do akcji ratowniczych przeprowadzanych zarówno na wodach śródlądowych jak i w portach, stoczniach, wodach stojących i płynących, gdzie dochodzi do wycieku substancji ropopochodnych. Wypełnieniem zapór pochłaniających są wymienne rękawy sorbentowe, dzięki czemu możliwe jest wielokrotne zastosowanie zapór. Dzięki odpowiednio dobranym parametrom zapora jest lekka, a po złożeniu zajmuje mało miejsca. Zapory uniwersalne dostępne są w długości 6m. Wypełnieniem standardowym zapory są rękawy sorbentowe RS 3,0/200 (długość 3m, średnica 200mm).

Zobacz zapory pochłaniające

 

Zapory przeciwolejowe – pneumatyczne

Zapory parkanowe pneumatyczne, przeznaczone są do ograniczenia obszaru wody zaolejonej od wody czystej. Zapory można stosować zarówno w działaniach profilaktycznych jak i podczas akcji mających na celu ograniczenie i usunięcie rozlewu olejowego. Zapory składają się z komory powietrznej, która stanowi pływak, dzięki któremu unoszą się one na wodzie. Obciążone są balastem w postaci łańcucha. Wyposażone są w łączniki ze stali nierdzewnej przeznaczone do łączenia ze sobą segmentów zapory. Wypełniane są powietrzem, dzięki czemu rozwiązanie jest lekkie, stosunkowo trwałe i bardzo tanie w eksploatacji. Zapory składają się z segmentów o długości 10m.

Zobacz zapory przeciwolejowe

 

Aktualności , , , , ,
About biuro

Join Waitlist We will inform you when the product arrives in stock. Please leave your valid email address below.