Strona główna
28 kwietnia 2014

Kosiarka Hondy pobiła rekord Guinnessa

Kosiarka Hondy podczas próby w Hiszpanii w ok. miasta Tarragona w sobotę 8 marca 2014 roku, osiągnęła zawrotną prędkość 187,6 km/h.

Niestety kosiarka nie jest egzemplarzem produkcyjnym, została stworzona na potrzeby bicia rekordu,  jednak kosi trawę (realizują to dwa elektryczne silniki zespołu tnącego, które obracają 3-milimetrową stalową linką tnącą z niewiarygodną prędkością 4000 obr./min. Kosiarka potrafi przycinać trawę podczas jazdy z prędkością około 24 km/h) i wygląda jak prawdziwa kosiarka, gdzie jako bazę wykorzystano kosiarkę HF2620. Karoseria została zbudowana od nowa ze stali chromowo-węglowej, aby była mocna, lekka a zarazem bezpieczna.

W kosiarce zamontowano litrowy silnik o mocy 109 KM z motocykla Honda VTR Firestorm. Za przeniesienie napędu odpowiada 6-biegowa skrzynia biegów sterowana łopatkami przy kierownicy. Maksymalny moment obrotowy 96 Nm pozwala na rozpędzenie się kosiarki od 0 do 100 km/h w ciągu zaledwie 4 sekund. Koła i zawieszenie pochodzą z quada. Wykorzystano wiele części z motocykli Hondy, m.in. hamulce. W worku na trawę (kosz z włókna szklanego) zamontowano zbiornik paliwa, chłodnicę oleju i dodatkową chłodnicę do systemu chłodzenia cieczą.

Za kierownicą siedział Piers Ward z TopGear Magazine, który ustanowił już poprzedni rekord na kosiarce Hondy –  140km/h.

Aktualności
About admin admin

Join Waitlist We will inform you when the product arrives in stock. Please leave your valid email address below.