Strona główna
3 listopada 2014

Nowa generacja silnika zaburtowego Yamaha F150

Ulepszyć doskonałe

Yamaha przedstawia najnowszy silnik zaburtowy F150

 

Nowa generacja F150 wzmocni światową reputację tego silnika

 

Nie jest łatwym zadaniem udoskonalenie najbardziej popularnej i sprawdzonej 4-suwowej jednostki zaburtowej o mocy 150 KM wszechczasów. Jednak inżynierowie Yamahy wprowadzili F150 na wyższy poziom za sprawą nowych, przyjaznych dla użytkownika funkcji i kilku rozwiązań zaczerpniętych z najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie silników Yamahy. Efektem tego, jak można się było spodziewać, jest znakomita i estetyczna jednostka.

 

Płynne i ciche działanie

Dzięki innowacyjnemu, 16-zaworowemu formatowi, wielopunktowemu, precyzyjnemu elektronicznemu wtryskowi paliwa EFI oraz konstrukcji DOHC, ten potężny silnik o pojemności 2,7 litra już dziś wyznacza standardy wydajności, oszczędności w zużyciu paliwa i niezawodności. Wyposażając go w 4 zawory na cylinder, inżynierowie Yamahy zapewnili mu płynną i cichą pracę przez wyrafinowany układ wydechowy 4-1.

 

Zwiększona niezawodność i wydłużona żywotność

Można by pomyśleć, że jest to trudne do osiągnięcia, w silniku znanym ze swej niezawodności (w 2013 roku pojawiły się dwa egzemplarze F150, które miały przepracowane po 8700 godzin!). Jednak inżynierowie Yamahy znaleźli sposób, aby tego dokonać, wyposażając jednostkę w nowe, 8-zębowe sprzęgło kłowe (posiada o 2 zęby więcej niż dotychczas), zapewniające płynniejszą zmianę biegów i dłuższą żywotność, oraz osłonę o nowej konstrukcji, która zatrzymuje i odprowadza wodę w sposób bardziej efektywny. Dodatkowo, nowy sposób gwarantuje większą ochronę przed korozją.

 

Po prostu lepszy

Oprócz inżynieryjnych ulepszeń, F150 zyskał wiele innych, najnowszych technologicznych udogodnień Yamahy, takich jak regulacja obrotów podczas trollingu, funkcję aktywowana za pomocą jednego przycisku, która precyzyjnie kontroluje obroty silnika w odstępach 50 obrotów w zakresie między 650-900 obr./min, umożliwiając spokojne wędkowanie. Opcjonalny system cyfrowej sieci oferuje wiele korzyści, takich jak szeroka gama atrakcyjnych, wielofunkcyjnych przyrządów. Innym przykładem jest ekskluzywny system antykradzieżowy (Yamaha Customer Outboard Protection – Y-COP), który zapewnia podobny poziom bezpieczeństwa jak ten w samochodzie – w celu zablokowania silnika do momentu kolejnego autoryzowanego uruchomienia wystarczy wcisnąć przycisk na przekaźniku wbudowanym w breloczek.   Z kolei ekskluzywny system tłumienia wibracji podczas zmiany biegów (shift Dampener System) wbudowany w śruby z serii Reliance® SDS redukuje wibracje i hałas, sprawiając, że nowy silnik pracuje jeszcze ciszej i płynniej.

 

Najnowsza Yamaha F150 to kompaktowy, elegancki silnik zaburtowy łączący doskonały stosunek wagi do mocy i tym samym wspaniałe osiągi z legendarnie niskim zużyciem paliwa i niezawodnością godnymi marki Yamaha.

 

Wybrane właściwości:

 • Silnik 16-zaworowy (2670 cm3, rzędowy, 4-cylindrowy, DOHC)
 • Włącznik zmiennych obrotów podczas trollingu – reguluje niskie obroty w odstępach co 50 obrotów
 • Styl najnowszej generacji obejmujący nową górną pokrywę i elegancką konstrukcję
 • Nowa śruba napędowa ze stali nierdzewnej Reliance z SDS dla płynniejszej i cichszej pracy
 • Wielopunktowy, elektroniczny wtrysk paliwa EFI i mikrokomputerowe sterowanie ECM
 • Ekstremalnie oszczędny w kwestii paliwa – niezawodność w połączeniu z niższymi kosztami eksploatacji
 • Opcjonalny system cyfrowej sieci – steruje nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi wskaźnikami
 • Ekskluzywne zabezpieczenie antykradzieżowe Y-COP
 • Lekka, kompaktowa jednostka Yamahy z funkcją elektrycznego trymowania i przechyłu
 • Ogranicznik kąta przechyłu dostępny opcjonalnie
 • Prądnica o mocy 35 Amp – dodatkowa moc podczas rozruchu i do akcesoriów
 • Przy podwójnej instalacji dostępna śruba przeciwbieżna
 • Urządzenie do przepłukiwania świeżą wodą – proste w obsłudze.
Aktualności
About admin admin

Join Waitlist We will inform you when the product arrives in stock. Please leave your valid email address below.