Strona główna
3 października 2013

Nowe skutery wodne Yamaha w roku 2014

Yamaha zaprezentowała gamę skuterów wodnych WaveRunner® na 2014 rok. W ofercie znalazły się m.in. dwa luksusowe modele sportowe, a także najpotężniejszy dotychczas występujący w skuterach wodnych Yamahy silnik Super Vortex High Output (SVHO™).

Nowością jest również seria FZ składająca się z wyczynowych jednostek inspirowanych wyścigami, które są napędzane nowym silnikiem SVHO, a także modele VX, które zyskały o 30 kg lżejsze kadłuby i pokłady w porównaniu z modelami 2013, wykonane w opatentowanej przez Yamahę technologii NanoXcel®.

Nowy silnik Yamahy SVHO
Super Vortex High Output to specjalnie zbudowany, 4-suwowy, 4-cylindrowy, turbodoładowany silnik Yamaha o pojemności 1812 cm3, z intercoolerem. Wszystkie skutery wodne wyposażone w ten silnik będą posiadały 160-milimetrową, 8-łopatkową pompę strumieniową w celu zapewnienia maksymalnej siły ciągu i zwrotności.

W modelu SVHO w porównaniu z innymi silnikami zostały zwiększone: wydajność systemu chłodzenia o 25%, wlot powietrza w kompresorze o 22%, średnica wirnika kompresora oraz ciśnienie doładowania o 60%. Za pomocą całkowicie nowego systemu chłodzenia olejem Yamaha podniosła wydajność chłodzenia olejem o 110%. Silnik SVHO posiada zaawansowany system wtrysku paliwa, który zwiększa przepływ paliwa.

Nowa seria flagowa – Yamaha FX SVHO 2014
W 2014 roku do serii luksusowych, sportowych skuterów wodnych FX dołączą modele FX Cruiser® SVHO™ i FX® SVHO™. Skutery te oferują unikalne połączenie cech luksusowych z najmocniejszym silnikiem Yamahy. Zaprojektowane z myślą o klientach, którzy tego pragną, premierowe FX Cruiser SVHO i FX SVHO wyznaczają nowe standardy kombinacji maksymalnego komfortu i wysokich osiągów w środowisku wodnym.  Oba skutery są szybkie i wyposażone w liczne funkcje użytkowe, a przy tym bardzo lekkie dzięki zastosowaniu przy produkcji kadłuba technologii NonoXcel.

Ultra wysokie osiągi: nowa seria Yamaha FZ 2014
Yamaha FZR® i FZS® zawsze były synonimem najlepszej, wyścigowej konstrukcji i osiągów silnika. W 2014 roku otrzymały dwucyfrowy wzrost mocy dostarczany przez silnik SVHO, który współpracuje z 160-milimetrową, 8-łopatkową pompą, nowymi sponsonami, nową płytą pod kadłubem oraz przeprojektowaną kratą wlotu wody typu top-loader. Dzięki nim skuter maksymalnie klei się wody podczas zakrętów wykonywanych z dużymi prędkościami.

Dla osób, które poszukują najszybszych skuterów wodnych WaveRunner, nie ma nic lepszego od FZR SVHO czy FZS SVHO. Zostały one opracowane w oparciu o koncepcje wyścigowe przetestowane na mistrzostwach świata, które teraz są dostępne dla klientów u autoryzowanych Dealerów Yamahy.

Klasa dla początkujących otrzymuje zaawansowaną technologię Wysoka jakościowo gama VX otrzymała pokład i kadłub, wykonane w unikatowej technologii Yamahy NanoXcel, które mają jeszcze mniejszą wagę i większą wytrzymałość niż dotychczas. W rezultacie skutery VX® Cruiser i VX Deluxe ważą o 30 kg mniej, co czyni je najlżejszymi 3-osobowymi skuterami dostępnymi obecnie na rynku. Oprócz niższej masy te modele zostały ulepszone pod kątem przyspieszenia, oszczędnego zużycia paliwa i prowadzenia.

Gama skuterów wodnych Yamaha WaveRunner na 2014 rok składa się łącznie z 12 różnych modeli, wśród których znalazł się także jedyny produkowany na świecie skuter stojący, 2-suwowy Superjet, przeznaczony wyłącznie do użytku w wyścigach i do zwyciężania.

* informacja pochodzi ze strony yamaha-motor.eu
Aktualności
About admin admin

Join Waitlist We will inform you when the product arrives in stock. Please leave your valid email address below.