Strona główna
1 sierpnia 2016

NOWOŚĆ MERCURY – ACTIVE TRIM – System automatycznego trymu

 

NOWOŚĆ OD MERCURY!

ACTIVE TRIM OPARTY NA GPS, SYSTEM AUTOMATYCZNEGO TRYMU SILNIKA – CZYLI ŁÓDŹ W „AUTOMACIE”.

Po wielu próbach i testach na wodzie, MERCURY MARINE wprowadził na rynek ACTIVE TRIM – czyli system automatycznego trymu silników zaburtowych i stacjonarnych MERCURY.

ACTIVE TRIM zaprojektowano w taki sposób, aby spełniał oczekiwania nie tylko doświadczonych sterników, ale także dla ludzi zaczynających przygodę z silnikami. System ten zdecydowanie ułatwia obsługę, poprawia osiągi oraz zdecydowanie zmniejsza zużycie paliwa aż do 54%. Nawet ten, kto dopiero rozpoczyna swoją motorowodną przygodę dzięki ACTIVE TRIM od razu jest w stanie bez trudu odpowiednio trymować silnik. Doświadczony sternik nie musi już monitorować i zmieniać pozycji trymu wraz ze zmianą warunków, prędkości czy w zakrętach.

a

ACTIVE TRIM jest kompatybilny z czterosuwowymi, zaburtowymi silnikami MERCURY w przedziale mocy od 40 do 400 KM. Można go również stosować do silników dwusuwowych i stacjonarnych MERCURY, które działają z systemem SmartCraft. 

b

Oczywiście ACTIVE TRIM można zainstalować nie tylko do nowych, ale również do starszych silników MERCURY spełniających powyższe warunki.

c

Podstawą działania ACTIVE TRIM jest wyjątkowy, opatentowany, bazujący na technologii GPS, system kontroli pozycji trymu.  Jest to unikalne rozwiązanie, które w porównaniu z występującymi na rynku systemami wykorzystuje nie tylko informację o obrotach silnika, ale również o prędkości łodzi.

 

Kolejną wyróżniającą ACTIVE TRIM funkcją jest możliwość wyboru jednego z pięciu profili trymowania. Umożliwia to dostosowanie systemu do każdego rodzaju łodzi od małych jednostek poprzez RIB-y po łodzie laminatowe. Nie ma konieczności każdorazowej kalibracji systemu z łodzią.

Wystarczy odpalić silnik i wybrać odpowiedni profil. ACTIVE TRIM umożliwia sternikowi późniejszą personalizację ustawień w zależności od stylu pływania, obciążenia pływania, preferencji czy warunków atmosferycznych.  Wszystko to odbywa się oczywiście automatycznie po wybraniu odpowiedniego profilu.

Ten, kto chce wycisnąć z łódki ostatni węzeł może łatwo przejść w tryb manualnego trymowania. Oczywiście ACTIVE TRIME można w każdej chwili ponownie włączyć.

 

Aktualności
About admin admin

Join Waitlist We will inform you when the product arrives in stock. Please leave your valid email address below.