1 sierpnia 2016

NOWOŚĆ MERCURY – ACTIVE TRIM – System automatycznego trymu

 

NOWOŚĆ OD MERCURY!

ACTIVE TRIM OPARTY NA GPS, SYSTEM AUTOMATYCZNEGO TRYMU SILNIKA – CZYLI ŁÓDŹ W „AUTOMACIE”.

Po wielu próbach i testach na wodzie, MERCURY MARINE wprowadził na rynek ACTIVE TRIM – czyli system automatycznego trymu silników zaburtowych i stacjonarnych MERCURY.

ACTIVE TRIM zaprojektowano w taki sposób, aby spełniał oczekiwania nie tylko doświadczonych sterników, ale także dla ludzi zaczynających przygodę z silnikami. System ten zdecydowanie ułatwia obsługę, poprawia osiągi oraz zdecydowanie zmniejsza zużycie paliwa aż do 54%. Nawet ten, kto dopiero rozpoczyna swoją motorowodną przygodę dzięki ACTIVE TRIM od razu jest w stanie bez trudu odpowiednio trymować silnik. Doświadczony sternik nie musi już monitorować i zmieniać pozycji trymu wraz ze zmianą warunków, prędkości czy w zakrętach.

a

ACTIVE TRIM jest kompatybilny z czterosuwowymi, zaburtowymi silnikami MERCURY w przedziale mocy od 40 do 400 KM. Można go również stosować do silników dwusuwowych i stacjonarnych MERCURY, które działają z systemem SmartCraft. 

b

Oczywiście ACTIVE TRIM można zainstalować nie tylko do nowych, ale również do starszych silników MERCURY spełniających powyższe warunki.

c

Podstawą działania ACTIVE TRIM jest wyjątkowy, opatentowany, bazujący na technologii GPS, system kontroli pozycji trymu.  Jest to unikalne rozwiązanie, które w porównaniu z występującymi na rynku systemami wykorzystuje nie tylko informację o obrotach silnika, ale również o prędkości łodzi.

 

Kolejną wyróżniającą ACTIVE TRIM funkcją jest możliwość wyboru jednego z pięciu profili trymowania. Umożliwia to dostosowanie systemu do każdego rodzaju łodzi od małych jednostek poprzez RIB-y po łodzie laminatowe. Nie ma konieczności każdorazowej kalibracji systemu z łodzią.

Wystarczy odpalić silnik i wybrać odpowiedni profil. ACTIVE TRIM umożliwia sternikowi późniejszą personalizację ustawień w zależności od stylu pływania, obciążenia pływania, preferencji czy warunków atmosferycznych.  Wszystko to odbywa się oczywiście automatycznie po wybraniu odpowiedniego profilu.

Ten, kto chce wycisnąć z łódki ostatni węzeł może łatwo przejść w tryb manualnego trymowania. Oczywiście ACTIVE TRIME można w każdej chwili ponownie włączyć.

 

Aktualności
About admin admin

Join Waitlist We will inform you when the product arrives in stock. Just leave your valid email address below.
Email Quantity We won't share your address with anybody else.