Strona główna
27 października 2016

Śląskie Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA

wiwslask

W dniach 4-6 listopada 2016 roku w Katowicach odbędzie się premierowa edycja Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA. Najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny podziwiać będziemy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, położonym w sercu Katowic. Łącznie swoją ofertę na I Śląskich Targach Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA 2016 zaprezentuje blisko 200 wystawców. Katowice przyjęły rolę Miasta Współgospodarza wydarzenia.

 

Powołując Targi WIATR i WODA w Katowicach dostrzegamy ogromny potencjał tego regionu, który choć nie dysponuje naturalnymi warunkami do uprawiania sportów wodnych, jest jednym z najsilniejszych i najaktywniejszych okręgów żeglarskich w Polsce. Historia żeglarstwa na Śląsku sięga wczesnych lat dwudziestych minionego stulecia a obecnie Śląsk stał się prawdziwym zagłębiem amatorów sportów wodnych, których przybywa z każdym rokiem. Stale rozbudowuje się oferta szkoleniowa a w wielu śląskich rodzinach żeglarstwo stało się sportem wielopokoleniowym. Uprawiających sporty wodne Ślązaków spotkać można zarówno na śródlądziu jak i na wodach na całym świecie.

Podczas Targów WIATR i WODA w Katowicach każdy amator sportów wodnych znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie nowości i premier światowych, jak i tych krajowych. Na targach obecne będą największe polskie stocznie m. in.: Galeon, Delphia Yachts, Parker Poland, Balt Yacht, Northman, Dalpol, Antila, Mariner Yacht czy Eskapader. Nie zabraknie także importerów zagranicznych marek łodzi i jachtów: Power Boats Poland, Astex, M&YC, Dobre Jachty, Dedi Marine, Skyboat, Marinero, Yachts & Yachting i wielu innych. W targowej ofercie znajdziemy także pontony, RIBy, skutery wodne, akcesoria żeglarskie, silniki, sprzęt asekuracyjny i ratunkowy, instrumenty do nawigacji i elektronikę jachtową. Będą też oferty producentów i dystrybutorów odzieży żeglarskiej i sportowej oraz regiony turystyczne, które zaprezentują swoje atrakcje związane z aktywnym wypoczynkiem nad wodą i na wodzie. Na targach promować się będą także wodne szlaki turystyczne, firmy czarterowe, akweny żeglarskie, mariny oraz ciekawe miejsca do uprawiania sportów wodnych. Nie zabraknie tez propozycji skierowanej do miłośników windsurfingu czy kajakarstwa. Wizyta na Targach będzie okazją, aby jeszcze w tym roku zaplanować kierunki przyszłorocznych, wodnych przygód.

Partnerem Targów WIATR i WODA w Katowicach jest Magazyn Żagle, Sponsorem firma Henri Lloyd. Targi organizuje spółka Yacht EXPO a organizatorem wykonawczym imprezy jest firma Murator EXPO.

Targi WIATR i WODA w Katowicach kontynuować będą tradycje odbywającej się od blisko 30 lat warszawskiej edycji Targów, które są największą i najstarszą w Polsce imprezą wystawienniczą branży sportów wodnych i rekreacji oraz liczącym się wydarzeniem na świecie. Sądząc po olbrzymim zainteresowaniu Targami wystawców, jesteśmy pewni, że Śląskie Targi WIATR i WODA w Katowicach na stałe wpiszą się w polski kalendarz targów i innych imprez związanych z wodą i staną się marką doskonale znaną i rozpoznawalną.

 

Podczas Targów odbywać się będą spotkania ze znanymi żeglarzami i podróżnikami, podczas których poznamy relacje z regat, dalekich wypraw oraz zapowiedzi kolejnych wyczynów związanych z wodą. Będą też prezentacje i dyskusje na tematy ważne dla każdego wodniaka, wręczone zostaną także środowiskowe nagrody i wyróżnienia.

 

Kiedy na Targi?

 1. edycja Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA w Katowicach trwać będzie 3 dni – od 4 do 6 listopada 2016 roku. Targi czynne będą:

4 listopada, w godz. 10.00-18.00

5 listopada, w godz. 10.00-18.00

6 listopada, w godz. 10.00-16.00

 

Na uroczyste otwarcie Targów WIATR i WODA w Katowicach zapraszamy 4 listopada o godz. 13.00 (scena targowa).

 

 

Cennik biletów sprzedawanych drogą internetową (www.twojbilet24.pl do 1 listopada 2016 roku włącznie)*

 • bilet normalny: 10 zł
 • bilet ulgowy: 5 zł

 

Cennik biletów sprzedawanych drogą internetową (www.twojbilet24.pl od 2 do 6 listopada)*

 • bilet normalny: 12 zł
 • bilet ulgowy: 5 zł

 

Cennik biletów sprzedawanych w kasach targowych w dniach i godzinach otwarcia Targów*

bilet normalny: 15 zł

bilet ulgowy: 5 zł

 

* Bilet upoważnia do jednokrotnego wstępu na 1. Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA w Katowicach w dniach 4-6 listopada 2016 roku

 

Zasady wstępu

Bilet ulgowy przysługuje (za okazaniem stosownej legitymacji):

 • uczniom powyżej 12 roku życia
 • studentom do 26 roku życia
 • emerytom i rencistom

 

Wstęp wolny przysługuje:

 • osobom z widoczną niepełnosprawnością w towarzystwie opiekuna
 • dzieciom poniżej 12 roku życia
 • seniorom po 70 roku życia (po okazaniu dowodu osobistego)
 • dziennikarzom po dokonaniu akredytacji na stronie twojbilet24.pl

Zapraszamy!

www.wiatriwoda.pl

www.facebook.com/TargiWIATRiWODA

Aktualności
About admin admin

Join Waitlist We will inform you when the product arrives in stock. Please leave your valid email address below.