Strona główna
15 września 2014

System RIDE nowość w skuterach wodnych Yamaha

Podwójne sterowanie przepustnicą po raz pierwszy zastosowane w skuterze wodnym

RIDE

Dźwignia RiDE (zwalnianie i płynięcie wstecz)    Przyspieszanie

•    Innowacyjny system podwójnego sterowania przepustnicą z kierownicy
•    Zaawansowana, opatentowana nowa konstrukcja kierownicy strugi wodnej
•    Zoptymalizowany pod względem mocy i masy dla każdego modelu skutera wodnego Yamahy
•    Lepsza kontrola i większa frajda – to wszystko zapewnia RiDE!

W każdej branży przychodzi czas na innowacje, które całkowicie zmieniają zasady gry. Wystarczy się zastanowić, jaki wpływ miały automatyczne skrzynie biegów na samochody lub jak technologia wysokiej rozdzielczości odmieniła świat telewizji.

W 2015 roku to samo będzie można powiedzieć o branży skuterów wodnych – gdy
 zostanie wprowadzona na rynek nowa technologia Yamahy RiDE™ (Ride with Intuitive Deceleration Electronics – Elektroniczny system pływania wstecz oraz intuicyjnego spowalniania) – najbardziej znaczące ulepszenie w jakości pływania na przestrzeni ostatnich 30 lat.

Mówiąc najprościej, RiDE zmienia wszystko, co dotychczas wiedzieliśmy o pływaniu skuterem wodnym. Jest to absolutna nowość w świecie jednostek pływających zasilanych silnikiem, ponieważ po raz pierwszy w historii Yamaha oferuje kierownicę z podwójnym sterowaniem przepustnicą.

RiDE jest niezwykle intuicyjny. Wystarczy pociągnąć za prawą, ręczną dźwignię, aby płynąć do przodu, za lewą – aby zwolnić lub popłynąć wstecz. Po puszczeniu obu dźwigni skuter znajdzie się na biegu jałowym. Nie trzeba przy tym zmieniać biegów.

Opatentowana konstrukcja kierownicy strugi wodnej

Patented bucket design

Zaawansowana konstrukcja kierownicy strugi wodnej zapewnia maksymalną kontrolę przy wszystkich prędkościach. Gdy system jest włączony, woda zostaje wypchnięta na zewnątrz z obu stron urządzenia, pozwalając kierującemu utrzymać pełną kontrolę bez kołysania czy nurkowania. Ta technologia jest zarezerwowana dla Yamahy i stanowi kluczową właściwość nowego systemu RiDE.

Skalibrowany w każdym modelu oddzielnie pod kątem jego mocy i masy

RiDE-powerweight

RiDE jest sterowany za pomocą Shift Control Unit (SCU), czyli jednostki sterującej zmianą biegów, która już w fazie produkcji została specjalnie przystosowana do mocy i masy każdego modelu. Zapewnia ona płynną jazdę, niezależnie od tego, czy manewrujesz w porcie czy też wykonujesz zakręty przy pełnej prędkości.

System SCU został tak zaprogramowany, aby „rozumieć” intencje i sygnały kierującego, gdy obie dźwignie są wciśnięte w tym samym czasie, stosując odpowiedni poziom przyspieszenia lub spowolnienia w celu zmaksymalizowania kontroli.

RIDE Logo

RiDE jest znakomitą, nową technologią, którą posiadacze skuterów wodnych Yamahy będą wykorzystywać i doceniać za każdym razem, gdy zwodują swoją jednostkę. W każdym zakręcie. Przy każdym zatrzymaniu. Wszędzie. Od 2015 roku będzie tylko jeden sposób pływania – RiDE.

Aktualności
About admin admin

Join Waitlist We will inform you when the product arrives in stock. Please leave your valid email address below.