25 września 2017

Y-COP GRATIS do każdego zakupionego u nas silnika F25 oraz FT25

W związku z wprowadzeniem na rynek nowego modelu F25  od 1 Października wchodzi w życie promocja w której do każdego zakupionego u nas silnika F25 oraz FT25 dodajemy gratis YCOP-a. Promocja dotyczy tylko silników zamówionych po tym terminie i trwa aż do odwołania.

Czym jest Y-COP?

Elektroniczne zabezpieczenie silników zaburtowych przed kradzieżą – system YCOP (Yamaha Customer Outboard Protection). Wszystkie modele silników zaburtowych z wtryskiem w przedziałach 30- 115 KM i 225-350 KM posiadają zabezpieczenie w standardzie. W pakiecie z każdym silnikiem dostarczony jest moduł sterujący i dwa piloty zdalnego sterowania, które za prostym przyciśnięciem przycisku pozwalają na zablokowanie lub odblokowanie silnika.

A teraz dołączamy go do nowych silników F25.

Prosty w obsłudze. Y-COP obsługuje się za pomocą pilota zdalnego sterowania, który pozwalaja na ograniczenie obrotów w silniku zamontowanym na łodzi. Sygnał z pilota odebierany jest przez odbiornik wpięty do sieci LAN I zainstalowany na jednostce. Następnie sygnał jest przekierowany do komputerowego modułu sterującego silnika.

Moduł komputerowy w silniku rozpoznaje sygnał z nadajnika i odblokowuje system pozwalając na pracę w normalnym przedziale obrotów. Sposób działania systemu jest podobny do znanych z branży samochodowej Immobilizerów.

Wszystkie silniki zaburtowe wyposażone w YCOP pracują w zgodności z protokołem komunikacji NMEA 2000, pozwalającym wyświetlać parametry pracy silnika na innych urządzeniach typu plotery. System YCOP jest wielofunkcyjny i prosty w instalacji.

Zabezpieczenie przed ingerencją w system. Odbiornik i wiązki systemu YCOP wyposażone są w szybko złączki umożliwiające bezproblemową instalację. System rozpoznaje także próby ingerencji z zewnątrz, w tym próby rozłączenia lub zniszczenie, automatycznie przechodząc w tryb niskich obrotów. Ograniczone obroty sprawiają iż silnik staje się bezużyteczny dla złodzieja.

Aktualności , ,
About admin admin

Join Waitlist We will inform you when the product arrives in stock. Just leave your valid email address below.
Email Quantity We won't share your address with anybody else.