Strona główna
25 września 2017

Y-COP GRATIS do każdego zakupionego u nas silnika F25 oraz FT25

W związku z wprowadzeniem na rynek nowego modelu F25  od 1 Października wchodzi w życie promocja w której do każdego zakupionego u nas silnika F25 oraz FT25 dodajemy gratis YCOP-a. Promocja dotyczy tylko silników zamówionych po tym terminie i trwa aż do odwołania.

Czym jest Y-COP?

Elektroniczne zabezpieczenie silników zaburtowych przed kradzieżą – system YCOP (Yamaha Customer Outboard Protection). Wszystkie modele silników zaburtowych z wtryskiem w przedziałach 30- 115 KM i 225-350 KM posiadają zabezpieczenie w standardzie. W pakiecie z każdym silnikiem dostarczony jest moduł sterujący i dwa piloty zdalnego sterowania, które za prostym przyciśnięciem przycisku pozwalają na zablokowanie lub odblokowanie silnika.

A teraz dołączamy go do nowych silników F25.

Prosty w obsłudze. Y-COP obsługuje się za pomocą pilota zdalnego sterowania, który pozwalaja na ograniczenie obrotów w silniku zamontowanym na łodzi. Sygnał z pilota odebierany jest przez odbiornik wpięty do sieci LAN I zainstalowany na jednostce. Następnie sygnał jest przekierowany do komputerowego modułu sterującego silnika.

Moduł komputerowy w silniku rozpoznaje sygnał z nadajnika i odblokowuje system pozwalając na pracę w normalnym przedziale obrotów. Sposób działania systemu jest podobny do znanych z branży samochodowej Immobilizerów.

Wszystkie silniki zaburtowe wyposażone w YCOP pracują w zgodności z protokołem komunikacji NMEA 2000, pozwalającym wyświetlać parametry pracy silnika na innych urządzeniach typu plotery. System YCOP jest wielofunkcyjny i prosty w instalacji.

Zabezpieczenie przed ingerencją w system. Odbiornik i wiązki systemu YCOP wyposażone są w szybko złączki umożliwiające bezproblemową instalację. System rozpoznaje także próby ingerencji z zewnątrz, w tym próby rozłączenia lub zniszczenie, automatycznie przechodząc w tryb niskich obrotów. Ograniczone obroty sprawiają iż silnik staje się bezużyteczny dla złodzieja.

Aktualności , ,
About admin admin

Join Waitlist We will inform you when the product arrives in stock. Please leave your valid email address below.